Žemės drebėjimas Italijoje

PABE 201608242016 m. rugpjūčio 24 d. 1:36 val. GMT (4:36 val. Lietuvos laiku) centrinėje Italijoje įvyko 6,2 magnitudės žemės drebėjimas. Kaip buvo galima tikėtis, šį įvykį užregistravo ir Lietuvos geologijos tarnybos seisminės stotys.

Po pagrindinio smūgio dar įvyko kelios dešimtys pakartotinių smūgių, kurių magnitudės buvo nuo 5,5 iki ~3,0.

 

 

 


Baigtas tarptautinis EMODnet projektas

 

EMODnet2014–2016 metais Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos vykdė ir sėkmingai užbaigė Europos Komisijos finansuojamą tarptautinį projektą EMODnet (The European Marine Observation and Data Network (EMODnet)), skirtą surinkti, susisteminti ir teikti įvairiausius duomenis apie Europą skalaujančias jūras (detaliau www.emodnet.eu). Lietuvos geologijos tarnyba kartu su kitų Europos šalių geologijos tarnybomis dalyvavo projekto EMODnet „Geologija“ (EMODnet-geology) dalyje. Plačiau

 

 

 

Naftos gavybos 2016 m. pirmo pusmečio rezultatai

manifoldasPer 2016 metų pirmą pusmetį Lietuvoje išgauta 39,694 tūkst. kubinių metrų naftos. Tai 7,8 tūkst. kubiniais metrais (16 proc.) mažiau nei per tą patį 2015 metų laikotarpį. Mažėjančią naftos gavybą lemia senkantys naftos telkinių ištekliai.

Nafta išgaunama 15-oje detaliai išžvalgytų naftos telkinių iš 67-ių gręžinių. Leidimai naudoti angliavandenilių išteklius (vykdyti paiešką ir žvalgybą) Lietuvoje yra išduoti 7 bendrovėms.

Plačiau

 


Geologai ištyrė unikalų riedulį

Unikalus reidulysLietuvos geologijos tarnybos specialistai Šaltiškių molio karjere (Akmenės raj.) tyrė unikalų riedulį. Riedulys – puikus magmų maišymosi pavyzdys. Šis reiškinys vyksta, kai į nepilnai išsikristalizavusį granitinį kūną, kurio lydymosi temperatūra yra apie 700 °C, įsiskverbia tamsi bazaltinė magma, kurios lydymosi temperatūra yra žymiai aukštesnė, apie 1000–1100 °C. Dėl to, bazaltinė magma staigiai išsikristalizuoja ir susidaro tokie intarpai.

Plačiau 

 

 

3D skeneriu nustatytas riedulio dydis

Utenos milžinas-1Lietuvos geologijos tarnybos specialistai tiria geologinio paveldo objektą – Biliakiemio Puntuką. Kartu su technologijas ir sprendimus tiekiančia įmone UAB „TPI Vilnius“ buvo atlikti antžeminiai skenavimo 3D lazeriniu skeneriu Faro Focus3D X130, aero fotografavimo su bepilote skraidykle ir fotogrametriniai darbai, kurie leido sukurti aukšto tikslumo ortofotografinį žemėlapį ir sudaryti riedulio erdvinį modelį. Tai pirmas tikslingai atliktas geologinio paveldo objekto matavimas lazerine technika. Plačiau