Geologai pasvėrė didžiausius Lietuvos akmenis

Lietuvoje yra nemažai natūralių ir dirbtinių riedulynų. Iš Vilniaus važiuojant į Kauną, dešinėje greitkelio pusėje Vievyje yra Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių informacijos centras, kurį lengva atpažinti iš pievoje „besiganančių“ riedulių. Virš 4,20 ha plote grupėmis išdėliota daugiau kaip 550 įvairaus tūrio riedulių, suvežtų iš skirtingų Lietuvos vietovių. Akmenys sugrupuoti į 35 grupes ir išdėstyti pagal jų cheminę sudėtį ir susidarymo kilmę. Tai vieta, kurioje yra gera proga įgyti akmenų „svėrimo“ patirties. Plačiau

Rugsėjo 17 d. planuojamas praktinis seminaras

Šių metų rugsėjo 17 d., ketvirtadienį, 13–16 val. Lietuvos geologijos tarnyboje planuojamas praktinis seminaras „Georadaro ir elektrinės tomografijos taikymo patirtis ir galimybės aplinkos tvarkyboje“. Jo metu bus pademonstruotos šių metodų galimybės nustatyti po žeme esančius daiktus, komunikacijas, taršos objektus, ertmes, geologinius ir archeologinius reiškinius ir kt.

Seminare pranešimus pateiks (LGT salėje) ir geofizinius tyrimus praktiškai pademonstruos (LGT kieme) Lietuvos geologijos tarnybos ir įmonės Geobaltic specialistai.

Prašome pranešti apie Jūsų ketinimą dalyvauti seminare iki rugsėjo 11 d. el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Arseno tyrimai požeminiame vandenyje

Lietuvos geologijos tarnyba 2020 m. liepos 1 d. pradėjo arseno kilmės požeminiame vandenyje nustatymo projektą, finansuojama Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšomis. Arseno kilmės nustatymui Raseinių rajone išgręžti du gręžiniai – Šienlaukyje 165,6 m gylio ir Ražaitėliuose – 126.2 m gylio. Pakeltas pilnas gręžinių kernas ir iš jo paimti bandiniai laboratoriniams tyrimams, o gręžskylėse atlikti geofiziniai tyrimai – diagrafija.

Lietuvos geologijos tarnybos metinė ataskaita

2018-Metinės ataskaitos viršelisLietuvos geologijos tarnyba išleido kasmetinę ataskaitą, kurioje pateikti baigtų valstybinių geologinių tyrimų projektų – geologinio kartografavimo, giluminių tyrimų, seismologinio monitoringo, ekogeologinių tyrimų, hidrogeologinių tyrimų, požeminės hidrosferos monitoringo ir kitų geologinių tyrimų rezultatai. Taip pat apibūdinamas žemės gelmių naudojimo valstybinis reguliavimas (leidimų tirti ir naudoti žemės gelmes išdavimas, teisės aktų rengimas), inžinerinių geologinių darbų priežiūra, monitoringo programų apskaita ir kt., pateikiamas publikacijų Lietuvos geologijos tematika sąrašas.

ico3 Lietuvos geologijos tarnybos 2019 metų veiklos rezultatai

 

 

Naudingųjų iškasenų gavyba 2019 metais augo

Naudingųjų iškasenų gavyba 2019 metais augo

Kasmet pasaulyje išgaunama apie 30 mlrd. m3 mineralinių išteklių, iš kurių apie 60 proc. sudaro žvyras ir smėlis bei smulkinant kietas uolienas pagamintas žvirgždas ir skalda.
Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija yra pateikusi prognozę, kad globalus mineralinių išteklių gavybos pramonės augimas iki 2020 m. sieks apie 3,3 proc. iki 2050 metų – dar apie 2,4 procento.
Ši prognozė Letuvoje pasitvirtino, 2019 metais bendra naudingųjų iškasenų gavyba augo net 5,3 procento. Nežymiai mažiau, lyginat su 2018 metais, išgauta dolomito, molio, durpių.

 

Naftos gavybos patirtis Lenkijoje

Naftos gavybos patirtis Lenkijoje

2020 metų vasario 5 dieną, Varšuvoje įvyko Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus Giedriaus Giparo susitikimas su Lenkijos Respublikos Klimato ministerijos valstybės sekretoriumi, vyriausiuoju šalies geologu Piotr Dziadzio.

Susitikimo metu susitarta bendradarbiauti angliavandenilių tyrimų bei gavybos reguliavimo srityje.

Skaityti daugiau...