Plateliai 1Žemaitėjės geoluogėni pavelda sliepėnē
 
Rugsėjo 21–22 d. vyko VIII Geologinio paveldo diena – „Žemaitėjės geoluogėni pavelda sliepėnē (Žemaitijos geologinio paveldo slėpiniai)“ Žemaitijoje
Geopaveldo dienos renginiai vedė į Žemaitiją – ten, kur kalvos, apžėlusios išlakia giria, kur pelkės ar ežerai, iš kurių į visas keturias pasaulio šalis išteka upės, ten, kur iškilę piliakalniai ir etnografiniai miesteliai, kur žmonės gero žodžio ir skanių vaišių negaili, kur kalbama nepaprastai gražia kalba...
 
 

 
 

Geologinis paveldasNemunas – geologinė piliakalnių ašis

Rugsėjo 22–23 d. vyko VII-oji Geologinio paveldo diena – „Nemunas – geologinė piliakalnių ašis“, skirta Piliakalnių metams.
Verta paganyti akis į savo grožiu užburiantį panemunės kraštovaizdį ir paslaptingas istorijas menančius paveldo objektus. Gyvenimas palei Nemuną visada buvo ypatingas, čia sprendėsi ne tik šio regiono, bet visos Lietuvos reikalai...

ico1 Geopaveldo diena 2017

ico3 Lauko išvykos gidas

 

Anyksciu kvarco karjeras

Baltųjų smėlynų kraštas

Anykščių kraštas puikuojasi legendiniais rieduliais ir A. Baranausko išgarsintu grakščių upeliukų išvagotu Anykščių šileliu. Krašte gausu istorinių piliakalnių, akį traukia ir nuostabus Burbiškio dvaras, įtrauktas į Europos paveldo lankytinų objektų sąrašą. 
 
 
 
 
 
 

 
geopaveldo 2015 fotoNalšios žemės Švenčionių krašto geologijos, archeologijos, istorijos ir kultūros vertybės

Nalšia yra ten, kur teka Žeimena, kur plyti neįžengiamos Labanoro girios, išlakūs Ignalinos ir Utenos pušynai ir žybsi tūkstančiai ežerų akių. Sirvėtos regioninis parkas yra raiškiai kalvotoje Švenčionių aukštumoje, kuriame išsibarstę piliakalniai, pilkapiai, alkakalniai, unikalūs medžiai senoliai ir nenuilstantys šaltiniai. 

ico1 Geopaveldo diena 2015

ico3 Geopaveldo išvykos vadovas 2015 

                                              

 
  P9183556Sėlių žemės geologinio paveldo paslaptys
 
Sartų ir Gražutės regioniniai parkai išsiskiria ežeringu ir miškingu kraštovaizdžiu. Sartų regioninis parkas įkurtas unikalioje dubaklonių sankirtoje susiformavusiame Sartų ežero kraštovaizdžio teritorijoje. Gražutės regioniniame parke saugomas Šventosios aukštupio ežerynas su Dūkšto, Luodžio, Švento ežerais, Antalieptės marios su daugybe salų, pusiasalių, įlankų ir kt.

ico1 Geopaveldo diena 2014

ico3 Geopaveldo išvykos vadovas 2014 

 

 Saltisk mAkmenės-Mažeikių krašto geologinis paveldas

Akmenės-Mažeikių kraštas – unikalus savo geologine sandara, nes tik čia, žemės paviršiuje galima pamatyti paslaptingosios juros sistemos uolienas, rankomis paliesti dinozaurų laikų gyvūnų liekanas – fosilijas.

 

ico1 Geopaveldo diena 2013

ico3 Geopaveldo išvykos vadovas 2013

 


Dzūkijos geologinė savasPauliu atodanga 2012tis

Dzūkijos nacionalinio parko reljefas yra stambių kontinentinių kopų masyvai, veikiami upių erozijos ir požeminio vandens sufozijos.

 

 

ico1 Geopaveldo diena 2012

ico3 Geopaveldo išvykos vadovas 2012

 

  


nuo Verpeto VMikuleno 2011

Molėtų krašto geologinis paveldas

Pirmoji Geologinio paveldo diena Lietuvoje įvyko 2011 metų rugsėjo 24 d. – trečiąjį rugsėjo šeštadienį, kaip buvo paskelbusi Lietuvos geologų sajunga.

 

ico1 Geopaveldo diena 2011

ico3 Geopaveldo išvykos vadovas 2011