Susitikimas su geologijos srityje dirbančiais socialiniais partneriais

Birželio 28 d. Lietuvos geologijos tarnybos Didžiojoje salėje (4 a.) vyks Lietuvos geologijos tarnybos specialistų susitikimas su geologijos srityje dirbančiais socialiniais partneriais. Susitikimo metu bus aptartas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymo “Dėl geoterminių gręžinių projektavimo, įrengimo ir likvidavimo tvarkos aprašo patvirtinimo” pakeitimo projektas.

 

Planuojama, kad tokie susitikimai vyks kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį. Jų metu bus aptariami su geologija ir žemės gelmėmis susiję klausimai, teisės aktų projektai, ieškoma būdų, kaip spręsti problemas.

 

.

 

Lietuvos geologijos tarnybos metinė ataskaita

2017 metų veiklos rezultatai virselis

Lietuvos geologijos tarnyba išleido kasmetinę ataskaitą, kurioje pateikti baigtų valstybinių geologinių tyrimų projektų – geologinio kartografavimo, giluminių tyrimų, seismologinio monitoringo, ekogeologinių, hidrogeologinių tyrimų, požeminės hidrosferos monitoringo ir kitų geologinių tyrimų rezultatai. Taip pat apibūdinamas žemės gelmių naudojimo valstybinis reguliavimas (leidimų tirti ir naudoti žemės gelmes išdavimas, teisės aktų rengimas), inžinerinių geologinių darbų priežiūra, monitoringo programų apskaita ir kt., pateikiamas publikacijų Lietuvos geologijos tematika sąrašas.

Lietuvos geologijos tarnybos ataskaitas rasite čia.

Karjerų apžvalga

skrydis

Balandžio 30 d., Lietuvos geologijos tarnybos specialistai, kurie atlieka Žemės gelmių naudojimo priežiūrą, vykdė karjerų teritorijų apžvalgas iš oro Kauno rajone. Buvo naudojamas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Specialistai karjerus iš oro apžiūri jau ne pirmą kartą. Iš viršaus puikiai matosi pažeidimai, kuriuos vietoje pastebėti sunku, be to vienu metu apžiūrima didelė teritorija. (I. Jakšta-Rakalovič nuotr.)

 

 

 


 

Lietuvos gelmių aruodai

Knyga apie naud iskasenasLietuvos gelmių aruodai = The Bounty of Lithuanian Quarries / Motuza G., Andziulis D. – Vilnius: Ex Arte, 2018. – 143 [1] p.: iliustr. – Santr. angl. – ISBN 978-609-8010-39-8.

Ši reprezentacinė knyga padės suprasti, kad naudingųjų iškasenų gavyba mums yra gyvybiškai svarbi, o išmintingai tvarkomi karjerai anaiptol nėra „žemės žaizdos“. Naudingųjų iškasenų gavyba būtina ir naudinga, o karjerai yra gamtinių išteklių aruodai.

Dėl leidinio įsigijimo prašome kreiptis adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

 

 


Atkurtai Lietuvai – AKMENINIS ŠIMTUKAS!

ATKURTAI LIETUVAI 100

Žemės gelmės Lietuvai nepailstamai teikia vandenį ir naudingąsias iškasenas.

Idėja – Jono Satkūno, Lietuvos geologijos tarnyba ir Vytauto Maslausko, UAB „Rizgonys“.

Šimtuką sudėjo UAB „Rizgonys“ kolektyvas.

Fotografavo Vytautas Kalpokas.

Vieta – UAB „Rizgonys“ karjeras.