Susitikimas su geologijos srityje dirbančiais socialiniais partneriais

Birželio 28 d. Lietuvos geologijos tarnybos Didžiojoje salėje (4 a.) vyko Lietuvos geologijos tarnybos specialistų susitikimas su geologijos srityje dirbančiais socialiniais partneriais. Susitikimo metu aptartas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymo „Dėl geoterminių gręžinių projektavimo, įrengimo ir likvidavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo projektas.

 

Planuojama, kad tokie susitikimai vyks kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį. Jų metu bus aptariami su geologija ir žemės gelmėmis susiję klausimai, teisės aktų projektai, ieškoma būdų, kaip spręsti problemas.
.

 
15 metų su Molėtų krašto mokytojais!
2018 Molėtų mokytojaiGeologinio pažinimo renginiai (išvykos) Molėtų krašto geografijos ir gamtos mokslų mokytojams organizuoti kartu su Lietuvos geologijos tarnyba vyksta  nuo 2002-ųjų jau 15 metų.
Aplankėme daug įdomių vietų Lietuvoje ir netgi už jos ribų, tačiau linkime ir tikimės, kad šios pažintinės išvykos bus tęsiamos, nes krašto pažinimui galo nėra... Plačiau
Visų edukacinių išvykų aprašus galite rasti www.lgt.lt–>Leidiniai–>LGT leidiniai
 
 

Lietuvos geologijos tarnybos metinė ataskaita

2017 metų veiklos rezultatai virselis

Lietuvos geologijos tarnyba išleido kasmetinę ataskaitą, kurioje pateikti baigtų valstybinių geologinių tyrimų projektų – geologinio kartografavimo, giluminių tyrimų, seismologinio monitoringo, ekogeologinių, hidrogeologinių tyrimų, požeminės hidrosferos monitoringo ir kitų geologinių tyrimų rezultatai. Taip pat apibūdinamas žemės gelmių naudojimo valstybinis reguliavimas (leidimų tirti ir naudoti žemės gelmes išdavimas, teisės aktų rengimas), inžinerinių geologinių darbų priežiūra, monitoringo programų apskaita ir kt., pateikiamas publikacijų Lietuvos geologijos tematika sąrašas.

Lietuvos geologijos tarnybos ataskaitas rasite čia.

 
 
 
 
 

 

Karjerų apžvalga

skrydis

Balandžio 30 d., Lietuvos geologijos tarnybos specialistai, kurie atlieka Žemės gelmių naudojimo priežiūrą, vykdė karjerų teritorijų apžvalgas iš oro Kauno rajone. Buvo naudojamas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Specialistai karjerus iš oro apžiūri jau ne pirmą kartą. Iš viršaus puikiai matosi pažeidimai, kuriuos vietoje pastebėti sunku, be to vienu metu apžiūrima didelė teritorija. (I. Jakšta-Rakalovič nuotr.)

 

 

 


 

Lietuvos gelmių aruodai

Knyga apie naud iskasenasLietuvos gelmių aruodai = The Bounty of Lithuanian Quarries / Motuza G., Andziulis D. – Vilnius: Ex Arte, 2018. – 143 [1] p.: iliustr. – Santr. angl. – ISBN 978-609-8010-39-8.

Ši reprezentacinė knyga padės suprasti, kad naudingųjų iškasenų gavyba mums yra gyvybiškai svarbi, o išmintingai tvarkomi karjerai anaiptol nėra „žemės žaizdos“. Naudingųjų iškasenų gavyba būtina ir naudinga, o karjerai yra gamtinių išteklių aruodai.

Dėl leidinio įsigijimo prašome kreiptis adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.